>

Dáme si do bytu skleněné zábradlí

Dáme si do bytu skleněné zábradlí

Vypadá efektně

Zábradlí patří ke schodišti, asi jako poklice k hrnci. Budete-li vařit polévku bez poklice, bude se z hrnce zbytečně odpařovat mnoho vody a zároveň bude déle trvat, než se polévka uvaří. Bez poklice také zaplatíte více peněz za elektrickou energii nebo plyn, pokud ji vaříte na plynovém sporáku.

Zábradlí je nejdůležitější bezpečnostní prvek a i když se o něj bezprostředně neopíráte, máte díky němu jistotu, že vás nezklame, pokud ztratíte rovnováhu, nakloníte se ke straně a máte tendenci ze schodiště přepadnout dolů.

Skleněné zábradlí https://www.kmkdesign.cz/zabradli-sklenena plní svou funkci úplně stejně, jako z jiného materiálu. Jeho výhodou je navíc luxusní vzhled, který nelze napodobit ničím jiným. Transparentnost skla sice do jisté míry připomíná polymethylmetakrylát (plexisklo), ale rozdíl mezi ním a sklem poznáte na první pohled. Skleněná zábradlí se hodí do interiéru i do venkovního prostředí, vyzdobí vnitřní schodiště i balkonovou terasu a jejich luxusní vzhled vás rozhodně nezklame.

skleněné zábradlí

Sklo je tvrzené

Někteří lidé mohou mít obavy, že sklo je natolik křehké, že při nechtěném úderu, při silném zapření či pádu na zábradlí celý skelet praskne a sesype se, jak z domeček z karet, a vy se ze schodiště zřítíte a navíc se pořežete. Jednou z nejdůležitějších podmínek výstavby skleněných zábradlí je však schopnost skla těmto situacím odolat, proto se vyrábí speciálním procesem jako sklo tvrzené. Je prakticky nemožné, aby se vám něco podobného přihodilo.

zábradlí ze skla

Podpoří vás v chůzi po schodech

Čím lépe vypadá schodiště i zábradlí, tím více vás bude lákat se k němu přiblížit, a také si na něj sáhnout nebo se po něm projít. A chůzi po schodech vám můžeme vřele doporučit provozovat častěji, máte-li tuto možnost, neváhejte a choďte po schodech každý den, alespoň pár minut. Posílíte tím imunitní systém, odbouráte stres, posílíte svalstvo dolních končetin, zlepšíte kondici a také podpoříte tvorbu klenby chodidel, která brání vzniku ploché nohy.

Published by