>

Cestování s dítětem

Cestování s dítětem

Ač se to může zdát složité, cestování s miminkem může proběhnout docela dobře, pokud se na něj dokážete správně připravit. Na počátku všeho je totiž lepší připravit se na to, že s miminkem vás může potkat prakticky jakákoliv situace. Nejnáročnější je pravděpodobně zajistit přesun takto malého dítěte, protože po svých to asi ještě úplně nepůjde. Pokud se chystáte do terénu, ve kterém se zvládnete přesunout pomocí kol, zkuste se podívat po nějakém cestovním kočárku. Jestliže ale víte, že jet do daného terénu s kočárkem by tak úplně nemuselo vyjít, vsaďte raději na nosítko, pokud máte ovšem na celodenní nošení miminko vy nebo někdo z vašich blízkých dostatečně silná záda.

holčička s bublifukem

Pokud tomu tak není, možné bude přece jen lepší s takovým nápadem ještě počkat. Cestovní kočárky jsou ale mnohdy uzpůsobené tak, aby překonaly i náročnější terén, takže se bát nemusíte. Vždy ale záleží na jejich hlavním úkolu. Některé z nich jsou totiž stvořené nikterak k překonávání horších terénních podmínek, ale snadnějšímu transportu. Jejich velkou výhodou je také to, že je lze mnohdy složit a jejich přesun díky tomu mnohem jednodušší, než bývá běžné. A pokud vyřešíte přesun dítěte, máte prakticky vyhráno.

kočárky u zdi

Každá maminka totiž sama ví nejlépe, co její miminko potřebuje a dokáže pro něj zavazadlo po předešlých zkušenosti nejspíš sama zabalit. Cestování s miminkem se rozhodně bát nemusíte. Věřte tomu, že miminko se dokáže novým podmínkám snad nakonec taktéž přizpůsobit, pokud se samozřejmě nebude jednat o nějaký extrémní zásah do jeho režimu. Miminka se na cestách mohou stát příjemnými společníky, kteří sice mají poněkud specifické nároky, ale postupným růstem se z nich velice pravděpodobně stane člen vaší rodinné cestovatelské party, bez jehož přítomnosti a vtipných poznámek bude každé další cestě něco chybět.

Published by