>

Trampolína pro děti se může stát důležitou zdravotní pomůckou

Trampolína pro děti se může stát důležitou zdravotní pomůckou

Děti milují sportovní aktivity, a když je chvíli pozorujete, pokud jsou šťastné a spokojené, pohybují se, jako by byly nadnášeny nějakou neviditelnou silou. Poskakují ze strany na stranu, vyskakují do výšky, přeskakují různé předměty a dávají tak najevo své nadšení a elán. Proto také obvykle děti těší, jakmile před nimi začnete potají vybalovat ze zavazadla ukryté rozložené konstrukční díly zahradní trampolíny.

děti na trampolíně

Trampolína je pro děti vyslovenou výzvou, aby předvedly, co v nich je. Dynamika pohybu jim umožní odpoutat se od zemské tíže, a pokud jsou šikovné, tak i některé jednoduché akrobatické prvky.

Dětem se pořizuje trampolína hlavně kvůli vybití energie, zlepšení pohybového rozsahu a koordinace pohybů, budování svalové hmoty a posílení přirozené imunity, která úzce souvisí s lymfatickým systém. https://www.celnisprava.cz/cz/clo/puvod-zbozi/Stranky/rex-system.aspx m, ovšem na jednu věc bychom dočista zapomněli. Zdá se být malichernou a zanedbatelnou a nevnímáme ji mnohdy jako něco, co má pro život našich ratolestí zásadní význam. Máme na mysli dětská chodidla.

Dětský organismus se postupně vyvíjí podle informací, zakódovaných v DNA, a součástí tohoto procesu, je i kosterní a svalový systém. Chodidla jsou nesmírně důležitá z toho důvodu, že nesou po celou dobu naší existence veškerou hmotnost těla, a velmi záleží na tom, aby tvar podélné a příčné klenby byl odpovídající věku a velikosti chodidla, a aby se nezačala vytvářet plochá noha.

skotačení na trampolíně

Bohužel nám v tom příliš nepomáhá současná doba. Děti jsou nucené chodit častokrát v nevhodné obuvi a ve venkovním prostředí se málokdy pohybují naboso, čímž svalstvo chodidel ochabuje a díky tomu také trpí plochou nohou obrovské procento populace.

Existuje však jedna zásadní pomůcka, která vývoj zdravého chodidla podporuje, a tou je trampolína pro děti. Budou-li vaše děti skákat pravidelně, každý den alespoň pár minut (samozřejmě bez obuvi), je velmi pravděpodobné, že se případné ploché nohy začnou samy léčit. Trampolíny pochopitelně poslouží i jako preventivní opatření a jsou vhodné i pro dospělé, kteří trpí podobnými problémy.

Published by