>

Betonový plot se staví jako skládačka

Betonový plot se staví jako skládačka

Skládaný betonový plot se vám může na první pohled jevit jako úžasná dětská stavebnice. Když si stáhnete a promítnete např. některé instruktážní video z YouTube, může vám to připadat jako skutečná hra pro dospělé. Částečně máte pravdu, oplocení se fakticky skládá z komponentů jako skládanka pro dospělé. Nejprve zabetonujete do země sloupky a do jejich drážek postupně zasouváte https://retezy-posamo.cz/ozdobne-retezy jednotlivé desky, jednu po druhé, až se tím vytvoří požadovaná výška. Každá z desek má rozměry 200 x 50 cm, s výjimkou horní ozdobné řady, která je o trochu větší a těžší, a právě hmotnost desek je zásadní moment, o kterém by měl každý zájemce o betonový plot rozhodně vědět.

rostliny na zdi

Na videu je totiž výstavba plotu hračkou, skutečnou pastvou pro oči, když to někdo umí a má již potřebný grif. Je to podobné, jako když sledujete mistra cukráře, který zdobí slavností svatební dort, a vy jen zíráte, jak mu to jde.

Vkládání desek mezi sloupky je jednoduché, máte-li k tomu potřebnou techniku. Je prakticky nemožné stavět plot o větší výšce, než půl metru, holýma rukama. Deska váží přibližně mezi 70 a 90 kilogramy a ani ve dvou lidech není zvedání desek snadné, většinou to probíhá tak, že dva pracovníci desku pouze přemístí při zemi před požadované místo a odtud ji pak do výšky zdvihne autojeřáb nebo elektrický kladkostroj.

betonový plot

Máte-li tedy spadeno na betonové oplocení z prefabrikovaných odlitků, a věříte si, že jej zvládnete sami postavit, měli byste mít tuto techniku k dispozici. Zároveň také musíte pamatovat na složení materiálu z auta, až vám jej dovezou na paletách. Pro mnohé z nás je samozřejmě jednodušší objednat si plot i s montáží, včetně otvorů do země pro sloupky a jejich zabetonování. Výhodou je pochopitelně záruka na prováděnou práci a pojištění, kdyby při ní došlo k poškozené vašeho či jiného cizího majetku.

Published by