>

Počítač nebo notebook – Co bude pro školáka lepší?

Počítač nebo notebook – Co bude pro školáka lepší?

Dnes už je počítač součástí snad každé domácnosti a to z několika důvodů. Pokud máte doma školáka, budete muset i jemu počítač pořídit. Jaký ale vybrat? 

Počítač nebo notebook – Co bude pro školáka lepší? 

Stolní počítač nebo notebook dnes nesmí chybět asi v žádné domácnosti. Nejenže se počítač využívá k přístupu na internet, můžete na něm pracovat a často také děti na něm musí pracovat a plnit úkoly do školy. Přemýšlíte nad tím, co pořídit svému dítěti? Je lepší notebook nebo stolní počítač a jaký vlastně vybrat? Co všechno by měl počítač umět a jak moc záleží na jeho ceně? 

děti u notebooku

Podle čeho se rozhodnout? 

Pro starší školáky je rozhodně lepší notebook, protože ten je přenosný a dítě si ho tak sebou může vzít kdykoliv do školy. Navíc notebooky mají praktičtější využití i v případě, že je třeba pracovat během cesty do školy, nebo si jej vzít do školy na spuštění prezentace a podobně. Notebook si také můžete v domácnosti půjčovat a každý člen rodiny si ho může vzít k sobě do pokoje, kdežto stolní počítač je nepřenosný a vždy tak musí zůstat na svém místě. Notebooky také vydrží po nabití několik hodin bez připojení k elektrické síti, což je další obrovskou výhodou. 

Stolní počítače ale jsou stále ještě výkonnější, mají větší paměť, lepší a rychlejší výkon, takže v jistých situacích a při práci se složitějšími programy, se určitě více hodí mít stolní počítač. Hodně ale také záleží na tom, jaký notebook nebo stolní počítač vyberete. Cenové rozmezí je v tomto ohledu velké, levnější přístroje ale obvykle na běžné úkony zcela postačí. Záleží pak jen na vás, kolik peněz můžete nebo chcete při pořízení počítače investovat. 

klávesnice od počítače

Notebook lehce nespravíte 

Pozor ovšem na to, že jakmile se s notebookem něco stane, je obvykle těžké jej opravit, když to jde, ve většině případů se oprava nevyplatí a je lepší koupit nový přístroj. Stolní počítače jsou pak odolnější, déle vydrží a i jejich oprava je jednodušší v případě potřeby. Dnes se ale více v domácnostech objevují právě notebooky. Jsou totiž lehké a dobře se ovládají a to právě i dětem. 

S taškou na notebook pak můžete svůj malý počítač vzít kamkoliv sebou. 

Published by