>

Externí baterie

Externí baterie

Baterie v mobilu

Každý mobilní telefon má svou baterii, abychom jej mohli používat venku, kde není připojení k elektřině. I běžná zařízení vydrží bez potíží na jedno plné nabití více než jeden den. Samozřejmě záleží na tom, co na zařízení budeme používat. Prohlížení webových stránek je totiž o dost méně energeticky náročné, než třeba hraní hry s propracovanou grafikou, kde je mnohem více zatěžovaný hardware, a proto si přirozeně vezme při produkci vyššího výkonu více elektřiny.

mobilní telefon

Měli bychom se podívat na to, jaké všechny funkce jako je Wi-Fi, GPS a tak dále máme, protože když je nepotřebujeme, tak zbytečně vybíjí baterie, což platí i o procesech na pozadí. K baterii bychom se měli chovat rozumně, protože tak můžeme prodloužit její životnost, přičemž výměna samozřejmě není zadarmo. Snažte se její nabití udržovat mezi 20 a 90%. Není také dobré nechávat ji připojenou v nabíječce při plném nabití.

Powerbanka

Může se stát, že vyrazíme z domu a na mobilu máme málo procent baterie, přičemž pokud jej nemáme kde nabít, tak je to dost nepříjemná situace. Proto řada lidí u sebe jako zálohu nosí powerbanku. Z ní snadno zařízení nabijeme, takže se nemusíme bát, že by se nám mobil vybil a nemohli jsme ho používat. Zakoupit můžeme různá zařízení, přičemž prvním parametrem je kapacita. Počítejte s tím, že čím vyšší je, tak tím má větší rozměry a hmotnost.

kabel v powerbance

Dalším parametrem je rychlost nabíjení mobilního telefonu, přičemž pokud Vám nevadí, že bude spojen s powerbankou, tak to moc řešit nemusíte. Co se týče výstupních konektorů, tak zde stačí zkontrolovat, jestli je tu vhodný pro Váš kabel. Výrobci pochopitelně dbají na to, aby powerbanku mohl používat kdokoliv, takže v této oblasti by problém být neměl. Powerbanky můžou mít i další funkce jako je svítilna, přičemž to už záleží na tom, co od ní očekáváte.

Published by