>

Nešťastná láska? Víme, jak se odmilovat!

Nešťastná láska? Víme, jak se odmilovat!

1) přiznejte si své pocity

Přiznejte si, že jste nešťastně zamilovaná a vezměte na milost všechny svoje pocity. Řekněte nahlas, jak se cítíte nebo vše sepište na papír. Tento první krok rozhodně nepřeskakujte.

Tip: najděte lidi, kterým se stalo to samé. Zjistěte, co jim pomohlo se se situací vypořádat. Inspirujte se ve filmech a seriálech. Pomůže vám i vědomí, že v tom nejste sama.

pár

2) nedávejte si to za vinu a netýrejte sama sebe

Uznejte porážku, ano není možné, abyste vy dva byli spolu. Proto bude lepší odejít a posunout se dál. Ať už byl důvod jakýkoliv, nedávejte si to za vinu. Není to vaše osobní selhání ani důvod snižovat si sebehodnotu. Připomínejte si, že některé věci zkrátka nemáte ve své moci.

Tip: tvrdohlavost je v některých situacích dobrá vlastnost, ale tady ne. Připusťte, že nemůžete změnit úplně vše.

3) poznávejte nové lidi

Nejraději byste se zavřela doma a nikam nevycházela. Naprosto chápeme a v počátku si to i na pár dní dovolte. Ale později už začněte vyrážet mezi lidi. Přihlaste se na nový kroužek, zapojte se do charitativních akcí nebo se přidejte k místní sportovní skupině. 

Tip: udržujte si od nešťastné lásky odstup, nesledujte ji, nepište ji a nevyhledávejte její blízkost.

4) pečujte o sebe

Místo utápění ve smutku se raději zaměřte na sebe. Objednejte se na masáž nebo ke kadeřnici. Doma si zapalte svíčky, napusťte vanu a na pleť naneste hydratační masku. Hýčkejte se.

Tip: přeorganizujte si domov, ukliďte si ve skříni, vyhoďte oblečení, které už nenosíte, rozmístěte nové dekorace a vytvořte útulnou oázu klidu.

žena

5) když přijde krize

Zopakujte si, že daného člověka nevnímáte realisticky. Pocit zamilovanosti otupí logické myšlení a je jako droga. 

Tip: nehledejte rychle nového partnera, abyste na nešťastnou lásku zapomněla. Nebylo by to fér a dostala byste se jen do dalšího nepříjemného kolotoče.

Published by