>

Vyklizení bytu není jen tak

Vyklizení bytu není jen tak

Co vše musíte mít pod kontrolou při vyklízení bytu a proč tuto práci svěřit odborníkům

Plynové spotřebiče – toto je jediná vaše povinnost, kterou musíte zařídit vy. Pokud se v bytě nachází funkční a připojené (nikoli odpojené, co nejsou v provozu) plynové spotřebiče, jako je karma a plynový kotel, musíte bezpodmínečně povolat na jejich odpojení specialistu – instalatéra v oboru „voda, topení, plyn“. Zůstávají-li tyto spotřebiče v bytě a nebudou-li se odpojovat a likvidovat, oznamte to firmě, co zajišťuje vyklízení bytů v Praze, která je na místě ponechá.

vyklízení bytů

Je to těžké – pokud se v bytě nenachází nábytek a jsou tu jen nějaké drobnosti, co snadno naházíte do kartonových krabic a odvezete na sběrný dvůr, nebo je vyhodíte do komunálního či tříděného odpadu, není co řešit a s vyklízením si hravě poradíte sami. Ovšem většinou se tato činnost odehrává v duchu namáhavé činnosti, jako je demolice dřevěného či kovového nábytku, vynášení staré chladničky, mrazáku, pračky, koberců, linolea, sedacích souprav, zrcadel, lustrů a dalších těžkých předmětů. Pokud na tuto práci nejste zvyklí, může vám způsobit značné potíže a někdy i zdravotní problémy či úrazy.

skladiště v bytě

Úrazy – se stěhováním a vyklízením bytových prostor bývají spojené i nepříjemné úrazy včetně těch s trvalými následky. Obvykle se jedná o zlomeniny, pohmožděniny, vnitřní krvácení při pádu ze schodů nebo podklouznutí na rovném terénu.

Předměty a látky nebezpečné povahy – firmy, které zajišťují v Praze – vyklízení bytů, se potýkají i s těmito záležitostmi. K této profesi to patří, a pokud máte povědomí či podezření, že by se v bytě mohlo nacházet cokoli nebezpečného, oznamte to. Mohou to být např. hořlaviny (benzín, nafta, petrolej, líh), chemická čistidla a jedy, kyseliny a louhy, barvy, laky a ředidla a dále plesnivé kusy nábytku či textilií, zvířecí výkaly, jedovatá a nebezpečná zvířata (pavouci, štíři, hadi), anebo dokonce drogy a infekční materiál (injekční stříkačky po narkomanech).

Published by