>

Pro krásnou pleť je potřeba něco udělat

Pro krásnou pleť je potřeba něco udělat

Snad každá žena by chtěla mít krásnou pleť, která bude nejen zdravě vypadat, ale bude zdravá i zevnitř. Je proto nutné se o sebe starat a používat na pleť takové produkty, které jí sednou. Důležité je sestavit si správnou péči o pleť, která vám bude vyhovovat. Na trhu je obrovské množství produktů, ze kterých si nezkušený člověk jen stěží vybere ten správný právě pro něj. Naštěstí se u spousty výrobců dají sehnat vzorky za dobrou cenu, a výrobky tak můžete vyzkoušet, aniž byste museli vyhazovat celé balení. Pokud náhodou vzorek neseženete, lze nevyhovující balení prodat v různých skupinách na Facebooku, kde se přímo kosmetika prodává.

pleťová maska

Jak poznat co pleti vyhovuje?
Vždy je dobré vědět, za máte alergie nebo zda jste přecitlivělí na nějakou složku v kosmetice. Té se potom logicky vyhýbejte, jinak vám na pleti vytvoří například akné nebo vyrážky. V kosmetice bohužel předem nikdy nezjistíte, zda vám bude vyhovovat, a proto je třeba ji zkoušet.

Obecně platí, že denně je třeba dodržovat dvě rutiny, ranní a večerní.

Ranní
Čištění gelem/pěnou
Tonikum
Sérum
Krém
SPF

Večerní rutina začíná vždy čištěním, nejlépe olejovým odličovačem. Ten je nutné použít VŽDY, i když ten den nenosíte make-up. Vyčistí obličej od prachu a produktů použitých ráno. Poté se obličej musí dočistit pěnou či jiným prostředkem.
Následuje tonikum, poté sérum a nakonec krém nebo noční maska.

kosmetické ošetření

Je nutné dodržovat všechny kroky, protože jedině tak se o pleť postaráte tak jak potřebuje. Je potřeba se vyhnout věcem, které na pleť nepatří, a to jsou peelingy ze skořápek a podobných věcí, které pleť poškrábou. Místo toho je vhodné používat jednou za čas chemický peeling, ale i zde opatrně – je potřeba začínat s nízkou koncentrací, a tu postupně zvyšovat. Při používání některých produktů je třeba dbát na to, aby se nepoužívaly spolu.
Na pleť nepatří ani domácí masky vyrobené třeba z medu nebo vajec.

Published by