>

Soukromník má to, co si vydělá

Soukromník má to, co si vydělá

Soukromí podnikatelé se stejně jako všichni ostatní lidé chtějí mít dobře. A to znamená mimo jiné i to, že si tito musí dost dobře vydělávat. Že musí mít takové příjmy, aby jejich byznys vzkvétal a aby i oni měli za co si pořizovat to, co je k normálnímu žití potřeba.

Ale co je nejednou skutečností? Samozřejmě i ta eventualita, že si někdo, kdo nemá zrovna štěstí, svým podnikáním dost nevydělá. Zkomplikovat se tu může skutečně kdeco, a když pak poklesnou podnikatelovy příjmy pod únosnou mez, je třeba s tím něco udělat, nějak si zajistit, aby příjmy opět dostatečně vzrostly. A to si pochopitelně často žádá investice. A než se takové pozitivní změny projeví, musí mít podnikatel také za co žít.

deset korun

Jenže co investovat a za co žít, když není peněz dost? To je otázka div ne hamletovská, že? To je snad pomalu i něco připomínající známý gordický uzel. Protože z čeho platit, když peníze nejsou?

Je pochopitelné, že se v takových chvílích podnikatelé starají o to, aby si nějaké ty nezbytné finanční prostředky sehnali. Jenže to nebývá zrovna jednoduché. Protože jim peníze nikdo nedá, a nelze si je ani vydělat, pokud jsou problémem právě nedostatečné výdělky. A jaké je další potenciálně možné řešení? Pak už vlastně jedině půjčka.

dolary kanadské

Jenže soukromým podnikatelům v nesnázích jen tak někde nepůjčí. Banky porovnají příjmy takových žadatelů se svými požadavky, nahlédnou do registrů dlužníků, a je-li tu něco jinak, než jak to bankovní úředníci vyžadují, bývá půjčka zamítnuta.

Ale hypotéka bez doložení příjmu ani pak zklamat nemusí. Na tu se mohou mnozí z podnikatelů spolehnout, často dokonce jako na jedinou alternativu, jež jim ještě může pomoci. Protože ta jim skutečně často poskytnuta bývá. Klidně kdykoliv, když o ni požádá někdo, kdo se za ni dokáže zaručit zástavou nemovitosti a kdo ji zvládne splatit.

A pak jsou problémy minulostí.

Published by