>

Jak vybrat základní štětce na líčení?

Jak vybrat základní štětce na líčení?

Pro začátečníky opravdu není nutné, aby měli od každého druhu štětce alespoň jeden kus. Tolik štětců nemají ani ženy, které se líčí již léta. Je to spíš určeno pro opravdové kosmetické nadšence, beauty influencerky, které kosmetické produkty propagují nebo profesionální vizážisty. Vy si pro začátek vystačíte jen s pár štětci.

Co si tedy pořídit do začátku?

Štětec na make-up

Ten úplně nutně nepotřebujete, jelikož někomu vyhovuje nanášet make-up prsty. Jiní jsou zase zastánci houbiček, které se namočí do vody, zvětší svůj objem a poté s nimi zapracováváte make-up. Jejich nevýhodou je, že do sebe vsakují produkt, takže se vám může zdát, že make-upem trochu plýtváte. Je to ale zároveň jejich výhodou, jelikož dokáží vytvořit na obličeji přirozený efekt make-upu. Pokud sáhnete po klasickém štětci, záleží už jen na vás, jaký typ a velikost vám bude nejvíce vyhovovat.

štětce

Štětec na pudr

Pudr je základem hlavně pro ty, kteří trpí mastnou pletí. Zafixuje vám make-up a dodá vaší tváři matný efekt. Dokáže také sjednotit barvu. Vybrat si můžete velký štětec na pudr, střední, který můžete zároveň použít i třeba na tvářenku a nebo malý kabuki. Můžete si vybrat syntetické, nebo přírodní štětce na líčení. Obojí má své výhody i nevýhody. Nejlépe uděláte, když postupem času ozkoušíte oba a pak už budete vědět, ke kterým štětcům se raději přikloníte. Ani jedna volba ovšem není špatně.

líčení

Štětec na oči

Štětců na oči je celá řada. Úzký na nanášení stínů, blendící na rozmazávání přechodů mezi jednotlivými barvami, úzký, kterým si můžete udělat pomocí stínů například oční linky a podobně. Pro začátek vám stačí, když si koupíte jeden štětec, kterým budete stíny nanášet a druhý, kterým je budete rozmazávat. Až získáte v líčení větší jistotu, můžete se pustit do většího experimentování a k tomu případně dokoupit další štětce.

Published by